Football

06:00 Australian NPL South Hobart vs Launceston City
06:00 Australian NPL South Hobart vs Launceston City
06:30 Mexico Segunda Division Cimarrones de Sonora vs Atletico San Luis
07:00 Australian NPL Croydon Kings vs West Adelaide
07:00 Australian A-League Women Olympic Brisbane W vs South United W
09:00 Russian Reserves League Ural U21 vs CSKA Moscow U21
10:00 Russian Second Division (East) Chita vs Zenit Irkutsk
10:00 Chinese Super League Yanbian Funde vs Jiangsu Suning
10:15 Czech Republic 2. Liga Pardubice vs Usti nad Labem
10:15 Czech Republic 2. Liga Trinec vs Olympia Praha
11:00 Mongolian National Premier League Khangarid vs Goyo
11:30 Chinese Super League Guizhou Zhicheng vs Shanghai East Asia
11:30 Japanese J-League Jubilo Iwata vs Cerezo Osaka
11:30 Japanese J-League Kashima Antlers vs Shimizu S-Pulse
12:00 Russian Second Division (South) Ak. im. V.Ponedelynika vs Anzhi II
12:00 Japanese J-League Albirex Niigata vs Vegalta Sendai
12:00 Korean K-League Men FC Seoul vs Ulsan Hyundai
12:00 Japanese J-League Gamba Osaka vs Kashiwa Reysol
12:00 Korean K-League Men Jeju United vs Jeonnam Dragons
12:00 Korean K-League Men Jeonbuk Motors vs Gwangju
12:00 Japanese J-League Kawasaki Frontale vs Consadole Sapporo
12:00 Japanese J-League Sagan Tosu vs Omiya Ardija
12:00 Japanese J-League Sanfrecce Hiroshima vs Ventforet Kofu
12:00 Russian First Division Sibir vs Olimpiyets
12:00 Korean K-League Men Suwon FC vs Gangwon FC
12:00 Japanese J-League Urawa Red Diamonds vs FC Tokyo
12:00 Russian First Division Yenisey vs Zenit Petersburg II
12:15 Portuguese Segunda Liga Famalicao vs Benfica II
13:00 Kazakhstan Premier League Astana vs Oqschetpes
13:00 German 2. Bundesliga Dynamo Dresden vs SV Sandhausen
13:00 Ukraine Premier League U21 Dynamo Kiev U21 vs Stal Kamianske U21
13:00 German 2. Bundesliga FC Heidenheim vs MSV Duisburg
13:00 German 2. Bundesliga Fortuna Dusseldorf vs Kaiserslautern
13:00 German 2. Bundesliga German 2. Bundesliga Simulcast / Konferenz
13:00 Philippines UFL Global vs Kaya
13:00 Denmark 2 Division HJK vs Nasby
13:00 Russian Second Division (East) Irtysh Pavlodar vs Sakhalin
13:00 IBSA Blind European Championship Romania vs England
13:15 English Championship Sheffield United vs Barnsley
13:30 Singapore S-League Albirex Niigata vs Tampines Rovers
13:30 Russian Second Division (East) Dinamo Barnaul vs Smena Komsomolsk
13:30 Scottish Premier League Kilmarnock vs Celtic
13:30 English Premier League Swansea City vs Manchester United
13:35 Chinese Super League Hebei China Fortune vs Beijing Guoan
13:35 Chinese Super League Liaoning FC vs Tianjin Teda
13:35 Chinese Super League Shanghai Shenhua vs Guangzhou Evergrande
14:00 Czech Republic Synot Liga Women Dukla Praha W vs Slovan Liberec W
14:00 Russian First Division Dynamo Saint Petersburg vs Tomsk
14:00 Russian First Division Tyumen vs FK Krylya Sovetov Samara
14:00 Russian Premier League Ural vs CSKA Moscow
14:30 Uzbekistan PFL Regar-TadAZ vs Vakhsh
14:45 Polish 1. Liga GKS Tychy vs Bytovia Bytow
15:00 Denmark 2 Division Aarhus Fremad vs Sydvest
15:00 Denmark 2 Division Akademisk vs Hillerod
15:00 Kazakhstan Premier League Akzhayik Uralsk vs Aktobe
15:00 Denmark 2 Division Broenshoej vs Skovshoved
15:00 Estonian Meistriliiga FC Levadia Tallinn vs Vaprus Parnu
15:00 Russian First Division FK Chimki Moskovska Oblast vs Shinnik Yaroslavl
15:00 IBSA Blind European Championship Italy vs Romania
15:00 French Ligue 2 Lens vs Brest
15:00 Russian First Division Orenburg vs Luch-Energia
15:00 Norwegian OBOS-Ligaen Ranheim IL vs Levanger
15:00 Russian Beach Soccer Spartak Moscow vs CSKA Moscow
15:30 Polish Ekstraklasa Arka Gdynia vs Pogon Szczecin
15:30 German Bundesliga FSV Mainz 05 vs Hannover 96
15:30 German Bundesliga German Bundesliga Simulcast / Konferenz
15:30 German Bundesliga Hamburg vs Augsburg
15:30 German Bundesliga Hertha Berlin vs VfB Stuttgart
15:30 Uzbekistan PFL Mashal vs Shurtan
15:30 German Bundesliga TSG 1899 Hoffenheim vs SV Werder Bremen
15:30 German Bundesliga VfL Wolfsburg vs Borussia Dortmund
16:00 Ukraine First League Avangard vs Desna
16:00 Northern Irish Premiership League Ballinamallard vs Cliftonville
16:00 Northern Irish Premiership League Ballymena United vs Glenavon
16:00 English Premier League Bournemouth vs Watford
16:00 English Premier League Burnley vs West Bromwich Albion
16:00 Swiss 1. liga Cham vs Sion II
16:00 Northern Irish Premiership League Crusaders vs Coleraine
16:00 Northern Irish Premiership League Dungannon vs Linfield
16:00 Russian Second Division (South) Dynamo Stavropol vs Druzhba Maikop
16:00 Polish III Liga Elana Torun vs Swit Skolwin
16:00 Swedish Allsvenskan Eskilstuna City vs Malmoe
16:00 Northern Irish Premiership League Glentoran vs Carrick Rangers
16:00 Finnish Veikkausliga HIFK Helsinki vs RoPS
16:00 Russian Second Division (South) Kuban vs Mashuk-KMV
16:00 Russian Second Division (South) Legion vs Spartak Nalchik
16:00 English Premier League Leicester City vs Brighton and Hove Albion
16:00 English Premier League Liverpool vs Crystal Palace
16:00 Slovenia Prva Liga Telekom NK Triglav Kranj vs ND Gorica
16:00 Uzbekistan PFL Olmaliq vs Sogdiana Jizzakh
16:00 Finnish Veikkausliga PS Kemi Kings vs Inter Turku
16:00 English Championship Queens Park Rangers vs Hull City
16:00 Austrian Bundesliga Rapid Wien vs Sturm Graz
16:00 Russian Reserves League Rostov U21 vs Krasnodar U21
16:00 Azerbaijan Premier League Sabail vs Neftchi Baku
16:00 English Premier League Southampton vs West Ham United
16:00 Russian Second Division (South) Spartak Vladikavkaz vs Angusht
16:00 Ukraine First League Sumy vs Helios
16:00 Swedish Superettan Syrianska vs Oesters
16:00 Russian First Division Tambov vs Kuban
16:00 Northern Irish Premiership League Warrenpoint vs Ards
16:00 Ukraine First League Zhemchuzhyna Odesa vs Hirnyk-Sport
16:00 Swiss 1. liga Zurich II vs Stade Nyonnais
16:30 Swiss 1. liga Bruehl vs Koniz
16:30 IBSA Blind European Championship Georgia vs Spain
16:30 Russian Beach Soccer Lokomotiv Moscow vs Kristall
16:30 Ukraine Second League Metalist 1925 vs Nikopol
16:30 Moldova Divizia Nationala Milsami vs Sfintul Gheorghe
16:30 Russian Premier League Spartak Moscow vs Lokomotiv Moscow
16:30 Moldova Divizia Nationala Speranta Nisporeni vs Dinamo-Auto
17:00 Czech Republic Synot Liga Banik Ostrava vs Teplice
17:00 Armenian Premier League Gandzasar Kapan vs Shirak Gyumri
17:00 Belarus Premier League Gorodeya vs Slutsk
17:00 Austrian Regionalliga (West) Hohenems vs Dornbin
17:00 Austrian Regionalliga (East) Karabakh Wien vs Mannsdorf
17:00 French Ligue 1 Lyon vs Bordeaux
17:00 Israel Ligat Al Moadon Sport Ashdod vs Maccabi Petah Tikva
17:00 Georgian Erovnuli Liga Saburtalo Tbilisi vs Samtredia
17:00 Chilean Primera Division Santiago Wanderers vs CD Universidad Catolica
17:00 Finnish Veikkausliga SJK vs Lahti
17:00 Czech Republic Synot Liga Zlin vs Karvina